Президент Володимир Зеленський заслухав доповідь керівника ГУР Олега Іващенка, зокрема, щодо виконання плану далекобійних санкцій проти росії та необхідних для миру кроків.
Про це глава держави повідомив у телеграмі.
За його словами, серед нещодавніх результативних уражень на території росії — ліквідація більш ніж 60 000 тонн боєприпасів на арсеналі Балтійського флоту неподалік Петербурга. Крім цього, згідно з проведеним аналізом воєнною розвідкою, підтверджено досягнення необхідних цілей із переліку російських воєнних виробництв. Зокрема, українські військові уразили російські підприємства, які виробляють радіоелектроніку та інші критичні компоненти для потреб російської армії.
Також українська розвідка здобула внутрішні російські документи з реальною оцінкою наслідків українських далекобійних санкцій. Зафіксовані й заходи реагування російського керівництва. Одним із таких заходів є переміщення систем ППО з російських регіонів у Москву та до Керченського мосту.
"Фактично саме ці два периметри росіяни отримали команди захищати за рахунок послаблення інших напрямків на своїй території та на тимчасово окупованій території України. Зробимо висновки", — зауважив Зеленський.
Була доповідь про стан російського ракетного виробництва та стратегічної воєнної авіації. Україна готує нові кроки у відповідь на затягування Москвою війни та удари по українській території.
"Важливо, щоб до якнайбільшої кількості росіян дійшло розуміння, що війну затягує саме відмова російського керівництва від дипломатії. Україна надала змістовні дипломатичні пропозиції", — наголосив президент.
Нагадуємо, російські дрони атакували Суми та Конотоп, внаслідок чого постраждали семеро людей. Під ворожим обстрілом опинилися АЗС та цивільна інфраструктура.