У Ґданську відбулося четверте засідання Координаційної групи з питань енергетики України G7+, за підсумками якого Україна отримає щонайменше 375 мільйонів євро на відновлення енергетичної інфраструктури та нові внески до Фонду підтримки енергетики.
Міністр енергетики Денис Шмигаль підбив підсумки "енергетичного Рамштайну".
За результатами зустрічі партнери оголосили про додаткову допомогу українському енергетичному сектору, зокрема:
- США оголосили про виділення 175 млн доларів.
- Швеція — 137 млн євро.
- Норвегія — 77 млн євро.
- Естонія — 2,125 млн євро.
- Ісландія — 550 000 євро.
- Литва — 4 млн євро.
"Дякую кожній державі, міжнародній організації та компанії, які залишаються поруч з Україною. Ця підтримка допомагає відновлювати енергетичну інфраструктуру, захищати критичні об’єкти та забезпечувати мільйони українців світлом. Разом зміцнюємо енергетичну стійкість України. Світло переможе!", — додав Шмигаль.
Нагадуємо, у 2026 році Україна отримала від партнерів понад 317 млн євро, водночас загальний обсяг енергетичних потреб становить понад 650 млн євро.