Потреби енергетики України перевищують €650 млн — Шмигаль

25 червня 2026 | 10:08
Потреби енергетики України перевищують €650 млн — Шмигаль - фото 1

У Ґданську відбулося четверте засідання Координаційної групи з питань енергетики України G7+, або так званий "енергетичний Рамштайн", до якого долучилися 20 країн, представники ЄС та шість міжнародних організацій.

Про це повідомив міністр енергетики України Денис Шмигаль.

"Вже четвертий рік поспіль українська енергетика перебуває під постійними атаками ворога. Від початку повномасштабного вторгнення ворог здійснив понад 6000 атак на нашу енергетичну систему", — заявив Шмигаль.

За його словами, у 2026 році партнери України внесли до 

Фонду підтримки енергетики України понад 317 млн євро. Водночас загальний обсяг незабезпечених потреб становить понад 650 млн євро.

Найбільше коштів — 295 млн євро — припадає на відновлення та ремонт пошкоджених енергетичних об’єктів, на розвиток розподіленої генерації необхідно близько 192 млн євро, для формування аварійного резерву та закупівлі критично важливого обладнання — майже 148 млн євро.

Окремо міністр наголосив, що для проходження наступної зими необхідно додатково відремонтувати та відновити понад 3 ГВт теплової генерації.

Також Шмигаль висловив поядку країнам, які готові передати і вже передають обладнання з виведених з експлуатації теплових електростанцій. Йдеться про Литву, Німеччину, Латвію, Словаччину, Австрію, Хорватію та Нідерланди.

"Дякую Європейській комісії, державам-членам ЄС і всім, хто допомагає, за підтримку та внесок у відновлення української енергетики", — додав він.

Нагадуємо, Міненерго придбало державні облігації за кошти фінансового резерву, аби захистити їх від інфляції, зберегти їхню купівельну спроможність та забезпечити додаткове наповнення резерву за рахунок доходу від державних цінних паперів.

Читайте Realist в Google News