Вже 8 медалей для України: фото героїв Паралімпіади

25 серпня 2021 | 17:15
Паралімпіада 2020 року - Україна завоювала 8 медалей, золото принесла Єлизавета Мерешко - фото 1

Українська збірна вже завоювала вісім медалей на літніх Паралімпійських іграх, які офіційно почалися 24 серпня.

Про це повідомляє прес-служба Національного олімпійського комітету України.

Читай також: Зробила диво: українка отримала олімпійське "срібло" у спринті на велотреку

Зокрема, плавчиха Єлизавета Мерешко з Херсона отримала першу золоту медаль для України на дистанції 50 метрів вільним стилем. Вона фінішувала з часом 33.11 сек, випередивши на 0.04 сек американку Елізабет Маркс. Таким чином Мерешко встановила новий паралімпійський рекорд.

Зазначимо, спортсменці 29 років. Вона - параатлетка з церебральним паралічем, 5-разова чемпіонка світу і 9-кратна чемпіонка Європи.

Бронзу завоювала українка Анна Гонтар. Спортсменка фінішувала третьою з часом 33.40. Ще одна українка - Вікторія Савцова - фінішувала п'ятою.

Крім того, українці завоювали ще шість медалей:

срібло:

• Артем Манько (фехтування на візках, шабля, категорія А)
  • Олена Федота (фехтування на візках, шабля, категорія А)
  • 31-річний Антон Коль (плавання, 100 м на спині, клас S1)
  • Максим Кріпак (плавання, 50 м в/c, клас S10)
  • Олексій Вірченко (плавання, 100 м батерфляй, клас S13)

бронза:

• 38-річна Євгенія Бреус (фехтування на візках, шабля, категорія А)

Зазначимо, Коль бився від України в класі S1 з вродженою вадою опорно-рухового апарату. Він почав заплив третім, проте згодом наростив швидкість.

У соцмережах українці вітають спортсменів:

• Молодці! Наші серця для вас!
  • Ви всі просто неймовірні! Пишаюся вами! Вболіваю! Мотивує!
  • Кращі! Пишаємося! Вітаємо!
  • Приємне відчуття не встигати за медальними результатами нашої збірної))) Не встигаю всі досягнення моніторити, так все швидко і динамічно в нашому медальному заліку. Молодці!

У медальному заліку після першого змагального дня збірна України розташувалася на п'ятому місці, а за кількістю завойованих медалей - на другому:

Спортсменів привітав президент України Володимир Зеленський.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Володимир Зеленський (@zelenskiy_official)

Нагадаємо, на Олімпіаді-2020 українські спортсменки Людмила Лузан і Анастасія Четверикова завоювали срібну медаль в Токіо .