Військовослужбовці Національної гвардії України, в яких факт самовільного залишення частини був зафіксований до 12 червня 2026 року, отримали можливість повернутися на службу за новою програмою.
Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.
Програма передбачає повернення до служби без направлення до батальйону резерву. Військовослужбовці зможуть самостійно обрати нову військову частину із визначеного переліку, отримати супровід контакт-центру на всіх етапах та відновити грошове й інші види забезпечення.
Для участі у програмі необхідно подати рапорт через застосунок "Армія+" до 20 вересня. Військові у СЗЧ мають обрати нову військову частину НГУ, вказати бажаний напрям служби, додати рекомендаційний лист від частини та прикріпити документ про службу в Нацгвардії.
Рапорт розглядатимуть до чотирьох діб. У разі погодження протягом наступних трьох діб готуватиметься наказ Командувача НГУ про переведення. Прибути до нової військової частини потрібно протягом двох діб після отримання у застосунку повідомлення про готовність наказу.
Після погодження рапорту в "Армія+" відображатиметься статус "У дорозі", який підтверджує добровільне повернення військовослужбовця на службу. Після прибуття до нової частини його зарахують до особового складу та поновлять усі види забезпечення.
Нагадуємо, президент Володимир Зеленський відреагував на російський удар по Кривому Рогу, внаслідок якого загинули троє людей, більш ніж 20 отримали поранення.