Кинути російських
Думка

Кинути російських "мобіків" на Харків та Одесу - план психічно хворої людини

28 вересня 2022 | 13:42

"Росія може кинути частково мобілізованих на захоплення Харкова та Одеси". Саме такі заголовки з'явилися в низці ЗМІ, у тому числі і західних, а в ході практично кожного інтерв'ю мене запитують про загрози. Що ж. Розберемося?

Читайте також: Україні можна і потрібно бити росіян на їхній території - інтерв'ю з політологом Володимиром Фесенком

Те, що Одеса була важливою метою для путіна на захоплення територій України від Харкова до кордону з Придністров'ям, було зрозуміло ще до повномасштабного вторгнення в Україну. Як і було зрозумілим і те, що Харків перебуває під більшою загрозою, ніж Одеса. Це було зумовлено критичною близькістю кордону з Росією.

І в принципі, на сьогоднішній день, якщо уявити направлення частково мобілізованих на Харків та Одесу, ситуація дуже схожа, як і до війни.

Близькість кордону з росією може дозволити хвилі частково мобілізованих підрозділів тимчасово повернути контроль над частиною Харківської області на північ і північний схід від Харкова, але не глибше і масштабніше. Цей ресурс не дозволить Росії окупувати Харківщину і тим більше Харків.

Що ж до Одеси, то тут усе просто, як і було до того. Без окупації Миколаївської області Одеси окупантам не бачити. Адже зараз до Одеси вони можуть мати лише один шлях – сухопутний. Про морський десант не йдеться.

Виникає питання, а які ж тоді ризики для Миколаєва?

Скажімо так. Щоб окупувати Миколаїв, росіянам у нинішніх умовах необхідно сконцентрувати на правому березі щонайменше 30 БТГр, свіжих, укомплектованих підрозділами професійним та досвідченим особовим складом, повністю оснащені та забезпечені ефективною системою управління та забезпечення і логістики, що працює як годинник.

Запитання. Росіяни мають такі 30 БТГр і російське командування може забезпечити все вищевикладене? Ні. Цілком і повністю, тотально – ні.

Так, вони можуть спробувати наситити правий берег саме "чмобіками", але це буде м'ясорубка вже на рівні прибуття цих підрозділів на лівий берег. А після старту відправки на правий берег взагалі почнеться відстріл на плаву.

Тому для Одеси на сьогодні найбільша загроза це ракетні удари та БПЛА-камікадзе. З Харковом все складніше, але не критично.

А тому, навіть якщо це і правда, і в Кремлі вирішили ресурсом "чмобіків" захопити Харківську та Одеську область, то прокоментувати ці плани, як здорова людина, я не зможу. Оскільки ці плани були сформовані виключно психічно хворою і явно розумово відсталою людиною.

Читайте також: Мобілізація путіна нівелюється винаходом кулемета

СБУ оголосила підозри п'ятьом російським командирам за ракетний удар по Кривому Рогу
24 червня 2026
На Херсонщині росіяни вбили працівника міжнародної гуманітарної організації NPA
24 червня 2026
Україна повернула з Ірану чотирьох моряків
24 червня 2026
Україна готує нові удари у відповідь на затягування росією війни — Зеленський
24 червня 2026
росія атакувала Суми та Конотоп дронами: відомо про сімох постраждалих
24 червня 2026
У лікарні помер водій тролейбуса після російського удару КАБами по Сумщині
24 червня 2026
Африка стала масштабним полігоном для застосування росією когнітивної зброї — ГУР
24 червня 2026
Міненерго вперше придбало ОВДП за кошти фінансового резерву — Шмигаль
24 червня 2026