Генеральний штаб ЗСУ повідомив про підтвердження результатів удару по Центру космічного зв'язку "Дубна" у Московській області росії, завданого у ніч на 22 червня 2026 року.
За результатами додаткового аналізу підтверджено влучання в апаратно-модульний комплекс 32-метрової антени MARK-IV, яку окупанти використовують для супутникового зв'язку, а також у технічну будівлю поряд із нею.
Крім цього, підтверджено ураження Головного виробничо-адміністративного (апаратно-програмного) корпусу з частковою руйнацією однієї зі стін. У Генштабі зазначили, що в цій будівлі знаходиться центральна апаратна ліній зв'язку, обладнання Наземного комплексу управління та Центральний пульт управління супутникової мережі.
Зазначений об'єкт у місті Дубна є найбільшим наземним комплексом супутникового зв'язку в росії. Його використовують для військового зв'язку, керування супутниковими ретрансляторами, які застосовуються Міноборони рф для зв'язку, розвідки та координації військ.
"Сили оборони України продовжать системно знижувати спроможності російського агресора щодо ведення війни проти України", — наголосили в Генштабі.
Нагадуємо, Сили оборони уразили Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у росії гелієвий завод за понад 1200 кілометрів від лінії бойового зіткнення. На території підприємства зафіксовано займання.