Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга з 29 червня по 2 липня здійснить робочі візити до Республіки Корея та Японії.
Про це повідомила пресслужба МЗС України.
У поїздці його супроводжуватиме представницька делегація ділових кіл України.
Під час візиту до Кореї 29-30 червня Сибіга обговорить зі своїм корейським колегою Чо Хьоном українсько-корейські відносини, включаючи політичний діалог, перспективи розширення співпраці у торговельно-економічній та гуманітарній сферах, координацію зусиль з актуальних питань міжнародного порядку денного. Окрему увагу під час розмови приділять підтримці Республіки Корея у протидії збройній агресії рф та відбудові України.
Крім цього, у Сибіги запланована участь у круглому столі за участі провідних українських та корейських підприємств, низка зустрічей з представниками південнокорейських наукових кіл, візит до єдиного в Кореї університету, де вивчають українську мову та культуру, а також зустріч з представниками української громади.
З 30 червня по 2 липня міністр відвідає Японію для активізації політичного діалогу та розширення економічної взаємодії. У нього заплановані переговори зі спікером Палати представників та головою Палати радників парламенту Японії, головою японської парламентської асоціації дружби "Японія – Україна", міністром закордонних справ Японії та іншими членами японського уряду.
Також у нього запланований виступ на українсько-японському форумі "Енергетичний бізнес-діалог" за участі представників українських ділових кіл.
Крім цього, Сибіга відвідає круглий стіл, до якого долучаться експерти Японського інституту міжнародних справ. Заплановане й спілкування міністра з української громадою в Японії.
Нагадуємо, у червні МВФ завершив перший перегляд програми розширеного фінансування для України на рівні персоналу. Після затвердження рішення Радою директорів Україна зможе отримати черговий транш обсягом 690 млн доларів для підтримки держбюджету.