Правоохоронці затримали агентів ФСБ, які готували теракт у Києві та намагалися втекти до росії

22 червня 2026 | 13:28
Правоохоронці затримали агентів ФСБ, які готували теракт у Києві та намагалися втекти до росії - фото 1

СБУ та Нацполіція України затримали двох агентів ФСБ, які готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі Києва.

Про це повідомили в СБУ.

За даними розслідування, фігуранти заклали саморобний запальний пристрій, який мав спричинити загоряння та вибух генераторної установки біля адмінкорпусу. Активувати механізми мали дистанційно, перебуваючи на шляху до Білорусі, через яку хотіли втекти до росії.

Встановлено, що після мінування будівлі агенти сіли на поїзд до Чернігівщини, звідки планували нелегально перетнути кордон через річку за допомогою надувного човна.

Правоохоронці завчасно викрили зловмисників, задокументували їхні злочини і затримали у поїзді.

Підготовкою теракту займалися завербовані ФСБ кияни. Один із них — мобілізований, який самовільно залишив військову частину, іншим зловмисником виявився столичний маркетолог.

Обидва фігуранти потрапили до уваги російських спецслужбістів через телеграм-канали, де публікували коментарі на підтримку Кремля. У разі виконання завдання окупанти обіцяли "квакуювати" агентів до росії з подальшим працевлаштуванням до лав ФСБ.

Для здійснення теракту агенти отримали з росії інструкцію на виготовлення саморобного запального пристрою, який заклали під генератор у Шевченківському районі столиці.

За задумом ворога, підрив технологічного обладнання мав спричинити значне вогневе ураження сусідньої адмінбудівлі. Також навпроти місця запланованого теракту агенти встановили замасковану телефонну камеру з віддаленим доступом для ФСБ. Аби позбутися доказів, фігуранти спорядили її другим СВП, який планували підірвати після вибуху генератора.

Під час обшуків у затриманих вилучили смартфони із доказами роботи на ворога та надувний човен для нелегального перетину держкордону.

Також встановлено, що перед виконанням теракту зловмисники виконали низку "тестових" завдань від ворога. Зокрема, вони заклали схрон зі зброєю і боєприпасами у лісосмузі в передмісті Києва, а геолокацію з мітками схованки надіслали росіянам для подальшого використання у підривній діяльності. Крім цього, військовослужбовець "зливав" ворогу дані військових об’єктів, зокрема одного з полігонів, розташованого там озброєння, кількість військовослужбовців.

СБУ вжила заходи для убезпечення локацій ЗСУ, що цікавили ворога та перебували в зоні активності агентів. Їм повідомили про підозру за закінчений замах на вчинення терористичного акту (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 258 ККУ). Наразі вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх дій за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану. Зловмисники перебувають під вартою, їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Нагадуємо, в Україні нейтралізували хакерське угруповання, учасники якої створили для ухилянтів фейкову версію мобільного застосунку "Резерв+".

Читайте Realist в Google News