"Нафтогаз" та ЄБРР підписали меморандум про партнерство та грантову угоду для "Укрнафти"

26 червня 2026 | 14:35

Група "Нафтогаз" та Європейський банк реконструкції та розвитку під час URC-2026 уклали нові домовленості щодо поглиблення стратегічного партнерства у сфері енергетичної безпеки України.

Про це повідомила пресслужба компанії.

Сторони підписали меморандум про розширення співпраці, який передбачає посилення стійкості енергосистеми, відновлення та модернізацію критичної інфраструктури.

Окремо "Укрнафта", що входить до складу Групи "Нафтогаз", підписала грантову угоду з ЄБРР на 44,6 млн євро. Кошти спрямують на розвиток проєктів розподіленої генерації для підтримки енергосистеми в умовах російських атак.

"Грант у 44,6 млн євро доповнить залучене раніше кредитне фінансування ЄБРР на 80 млн євро та дасть змогу оперативніше виконати заплановані роботи. Загальна потужність нових обʼєктів генерації складе 62 МВт. Це, своєю чергою, посилить енергосистему в умовах дефіциту генеруючих потужностей, що виник через російські атаки на енергетичну інфраструктуру", — зазначив очільник "Нафтогазу" Сергій Корецький.

Нагадуємо, Сербія та Греція долучилися до фінансування Фонду відновлення української культурної спадщини, в якому наразі налічується майже 5 млн євро.

Читайте Realist в Google News