Литва надасть €4 млн для зміцнення енергонезалежності українських шкіл та лікарень

26 червня 2026 | 09:31
Литва надасть €4 млн для зміцнення енергонезалежності українських шкіл та лікарень - фото 1

Україна отримає 4 мільйони євро від Литви для посилення енергонезалежності українських шкіл та лікарень.

Про це повідомив міністр енергетики України Денис Шмигаль.

Він та його литовський колега Жигімантас Вайчюнас на полях URC2026 підписали Спільну декларацію щодо посилення співпраці у сфері енергетичної стійкості та відновлення.

У межах цих домовленостей Україна отримає 4 млн євро від Литви на встановлення сонячних панелей та систем зберігання енергії на об'єктах соціальної інфраструктури, зокрема в школах та лікарнях.

За словами міністра, передане Литвою обладнання вже використовувалося у межах проєкту “Промінь надії”, завдяки чому шість українських лікарень наразі мають власну генерацію, ще одним перебуває на етапі розробки технічних рішень.

Серед пріоритетних напрямів співпраці й екстрена підтримка енергетичного сектору. Йдеться про постачання трансформаторів, генераторів, критичних запасних частини та іншого обладнання.

Водночас Україна вже використовує демонтоване обладнання з Вільнюської ТЕЦ та Ігналінської АЕС для ремонтів своєї енергетичної інфраструктури.

"Вдячні Уряду та народу Литви за солідарність і співпрацю, яка допомагає Україні проходити складні періоди воєнного часу", — додав Шмигаль.

Нагадуємо, компанія Apple видалила з App Store усі 16 застосунків російського холдингу VK. У Кремлі очікують пояснень від американської корпорації та порадили переходити на андроїд.

Читайте Realist в Google News