Контррозвідка Служби безпеки спільно з воїнами 3-го армійського корпусу ЗСУ затримала ще одного російського агента, який коригував ворожий вогонь по захисниках Лимана на Донеччині.
Про це повідомили в СБУ.
Встановлено, що фігурант наводив на позиції українських військ майже весь російський арсенал тактичних засобів ураження ближньої або середньої дальності. Серед них — надважкі керовані авіабомби, ударні дрони, ствольна та реактивна артилерія, а також вогнеметні системи типу "Солнцепек".
За допомогою комбінованих обстрілів штурмові групи росіян сподівалися прорватися у напрямку прифронтового міста з метою його подальшого захоплення.
СБУ завчасно викрила задум ворога, задокументувала шпигунську діяльність агента і провела заходи з убезпечення локацій ЗСУ у зоні розвідактивності агресора.
На фінальному етапі спецоперації СБУ спільно з бійцями 3-го армійського корпусу ЗСУ затримали фігуранта "на гарячому" поблизу передової у так званій "кіллзоні", коли той фотографував позиції з'єднання.
Зловмисником виявився заверблваний ворогом місцевий безробітний, який потрапив у поле зору росіян під час тимчасової окупації громади як прихильник кремлівського режиму.
Згодом російські спецслужби відновили з ним контакти та доручили відстежувати локації Сил оборони.
Під час обшуку у нього вилучили смартфон із доказами його роботи на рф. Слідчі СБУ повідомили йому про підозру за державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 ККУ).
Наразі зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Нагадуємо, правоохоронці викрили чотирьох агентів ФСБ, які, на замовлення ворога, погодилися підпалювати авто Сил оборони в Кіровоградській та Одеській областях.