Африка стала масштабним полігоном для застосування росією когнітивної зброї, заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в інтерв’ю Kyiv Post.
За його словами, стрімкий розвиток комунікацій, низький рівень медіаграмотності та розширення доступу до інтернету й телебачення по всій Африці дають росіянам змогу масово поширювати дезінформацію серед африканського населення.
"Ці підривні інформаційні кампанії провокують насильство. Одним із найяскравіших прикладів наслідків діяльності російських спецслужб в Африці стала операція Кремля проти місії ООН MONUSCO у Демократичній Республіці Конго. Поширення фейкових наративів і теорій змови щодо миротворців спричинило масштабні заворушення, в результаті яких загинули п’ятеро миротворців і понад 30 протестувальників", — розповів Черняк.
Також фіксується значний зріст російських інформаційних операцій в країнах Африці. Щонайменше у 22 країнах російські спецслужби керують конвеєром фейкових новин, які провокують насильство, підтримуючи та легітимізуючи військові перевороти, а також залякуючи представників громадянського суспільства, які чинять опір російському втручанню.
Аби приховати свої злочини, росіяни створюються імітаційні панафриканські структури, які позиціонують себе як "незалежні організації громадянського суспільства". До них належать "Альтернативне партнерство росія-Африка з економічного розвитку" (PARADE) та "Панафриканська група з торгівлі та інвестицій" (GPCI).
Таким чином у процесі розширення російського впливу в Африці ключову роль відіграють російські спецслужби, які діють під прикриттям російських посольств і дипломатичних місій, а також підконтрольних їм організаціях.
Нагадуємо, Міненерго придбало державні облігації за кошти фінансового резерву, аби захистити кошти від інфляції. У майбутньому їх планують спрямувати на зняття з експлуатації ядерних установок.