В Міненерго назвали головну причину підняття тарифів на електроенергію
Економіка

В Міненерго назвали головну причину підняття тарифів на електроенергію

30 травня 2023 | 18:52

Найголовнішою причиною підняття тарифів на електроенергію в Україні є масовані обстріли росіян по енергетичній інфраструктурі, які спричинили пошкодження.

Про це в ефірі “Ми-Україна” розповів міністр енергетики України Герман Галущенко.

“Причина насправді єдина – це обстріли нашої енергосистеми минулої зими. Жодна країна світу з цим не стикалася. Зараз ми бачимо те, що та масштабна кампанія з ремонту і відновлення як генерації, так і мереж, потребує фінансування. Крім того, що нам треба відновлюватись, ми теж втратили велику кількість генеруючих потужностей за допомогою яких ми і підтримували відповідний пільговий тариф”, – пояснив він.

Мова йде насамперед про Каховську та Запорізьку станції.

За його словами, ситуація з енергосистемою в Україні критична.

“Ми намагалися шукати різні варіанти для того, щоб підготуватися. Якщо ми зараз цього не зробимо, наступної зими ми будемо мати проблеми зі світлом. При чому незалежно від масштабу руйнувань чи обстрілів, ми не зможемо підготуватися до наступної зими. Ми знайшли мінімально можливе підвищення для того, щоб підтримати енергосистему і підготуватися до наступної зими”, – пояснив Галущенко.

СБУ оголосила підозри п'ятьом російським командирам за ракетний удар по Кривому Рогу
24 червня 2026
На Херсонщині росіяни вбили працівника міжнародної гуманітарної організації NPA
24 червня 2026
Україна повернула з Ірану чотирьох моряків
24 червня 2026
Україна готує нові удари у відповідь на затягування росією війни — Зеленський
24 червня 2026
росія атакувала Суми та Конотоп дронами: відомо про сімох постраждалих
24 червня 2026
У лікарні помер водій тролейбуса після російського удару КАБами по Сумщині
24 червня 2026
Африка стала масштабним полігоном для застосування росією когнітивної зброї — ГУР
24 червня 2026
Міненерго вперше придбало ОВДП за кошти фінансового резерву — Шмигаль
24 червня 2026