Чому й досі не запущена державна система онлайн-моніторингу грального бізнесу?
Політика

Чому й досі не запущена державна система онлайн-моніторингу грального бізнесу?

7 грудня 2022 | 10:00

Про важливість Державної системи онлайн-моніторингу (ДСОМ) я вже писав. Ця система робить контроль за операціями організаторів та гравців в рази прозорішим. Вона є зрозумілою як вітчизняним ліцензіатам, які за її допомогою отримають низку відповідей на поки що завислі у повітрі питання, так і великим західним компаніям, які прагнуть зайти на український ринок, і розглядають цю систему як важливий елемент «правил гри» для гральної індустрії.

Тож введення цієї системи підтримує сам бізнес, також до цього закликають і профільні асоціації, наприклад UGC, яка охоплює понад 80% легальних організаторів азартних ігор України, а КРАІЛ заявляє, що ще 9 місяців тому вони були готові до її запуску. З цього логічно випливає два питання: чому не запустили та хто винен?

Судячи з публічних заяв КРАІЛ розробила систему моніторингу грального бізнесу ще дев’ять місяців тому. Система була розроблена й розіслана всім центральним органам влади для ознайомлення і внесення правок. Проте в кращих традиціях бюрократії цей процес вкрай затягнувся. Наразі фактично продовжується процес погодження, прийняття чи неприйняття правок. Тобто КРАІЛ розробила технічне рішення, але взаємодія з іншими ЦОВВ ускладнена, як і немає відповіді щодо запиту на фінансування.

Ситуація відверто виглядає дивною, коли непрофільні державні органи гальмують впровадження системи, яка дозволить контролювати інформацію про всі фінансові потоки в гральній індустрії. Завдяки ДСОМ легше нараховувати податки та перевіряти організатора на чесність. І це при тому, що сам легальний бізнес підтримує введення цієї системи, як і Регулятор, вочевидь причина гальмування лежить в якійсь іншій площині. Швидше за все або це вплив майже 11 років розквіту нелегального грального бізнесу в Україні (представники якого і прагнуть поховати реформу), або конкурентна боротьба між різними відомствами щодо контролю над гральним бізнесом. Обидва варіанти погані, бо не дають можливість ефективно розвивати гральну індустрію та наповнювати державний бюджет. ДСОМ має бути запущена, а бюрократія подолана. Запуск ДСОМ має бути історією успіху держави, а не війни відомств.

Москва ляже у Криму: у СБС повідомили про низку уражень на ТОТ України
23 червня 2026
ССО знищили залізничний міст через Північнокримський канал (відео)
23 червня 2026
Ексзаступника секретаря РНБО та його спільників викрили на незаконному привласнені землі
23 червня 2026
СБУ затримала дезертира, який наводив атаки рф на оборонців Запоріжжя
23 червня 2026
Нацгвардійці після СЗЧ зможуть повернутися на службу за новою програмою
23 червня 2026
Тиску на агресора недостатньо: Зеленський відреагував на російський удар по Кривому Рогу
23 червня 2026
Свириденко очолить українську делегація на URC-2026 у Гданську
23 червня 2026
До Києва прибули генсек ОЕСР та міністри Японії: деталі візиту
23 червня 2026