У ніч на 24 червня Сили оборони України в Оренбурзькій області рф уразили Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у росії гелієвий завод, які розташовані за понад 1200 кілометрів від лінії бойового зіткнення.
Про це повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.
На території підприємства зафіксовано займання. Масштаби завданих збитків наразі уточнюються.
За даними Генштабу, Оренбурзький ГПЗ та ОГЗ формують один комплекс. ГПЗ виділяє очищений природній газ і сірку, які використовуються для виробництва вибухівки та чорного пороху. Водночас ОГЗ забирає очищений безсірчистий газ і методом глибокого охолодження дістає з нього гелій, який використовується в рідкопаливних двигунах ракет і системах наведення, та етан, який є ключовим компонентом для сировини у синтезі спецпластиків, кабельної ізоляції для авіації та ключових пластифікаторів для твердих ракетних палив і порохів.
Оренбурзький ГПЗ є одним із найбільших у світі газохімічних комплексів, введений в експлуатацію в 1974 році. До його будівництва були долучені іноземці.
Потужність об'єкта становить 45 млрд кубічних метрів газу на рік. На завод припадає 60% всього газу, що переробляє "Газпром переробка".
Інші ураження
У Бєлгородській області рф ЗСУ уразили склад FPV-дронів ворога в районі Алексєєвки.
Були й ураження по пунктах управління БпЛА окупантів в районах Часового Яру Донецької області, Басані та Грозового Запорізької області, Тьоткіного і Попово-Лежачів Курської області рф, а також Журавлівки Бєлгородської області рф.
Крім цього, підтверджено знищення двох морських безекіпажних катерів противника, які уразили 23 червня 2026 року в північно-західній частині акваторії Чорного моря.
Також підтверджено пошкодження двох будівель із подальшим займанням на території центру космічного зв'язку "Владимир" у Владимирській області рф. Об'єкт забезпечує функціонування систем супутникового та далекого космічного зв'язку, які використовують в інтересах силових структур окупантів.
"Сили оборони України продовжують системно знижувати спроможності російського агресора щодо ведення війни проти України", — додали в Генштабі.
Нагадуємо, на кордоні з Румунією у зв'язку з підвищеним пасажиропотоком тимчасово дозволили виїзд туристичних автобусів через пункт пропуску "Дяківці — Раковець".