Україна повернула з Ірану чотирьох моряків

Їх було затримано у квітні цього року в Ормузькій протоці

Фото: Георгій Тихий / фб (https://www.facebook.com/photo?fbid=24226688000301127&set=pcb.24226692303634030&locale=ru_RU)

Україна повернула з Ірану чотирьох моряків, які були затримані у квітні цього року.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий.

За його словами, у квітні Корпус вартових ісламської революції провів затримання низки суден і моряків в Ормузькій протоці. Серед них був контейнеровоз Epimonidas, на борту серед членів екіпажу перебували четверо громадян України.

МЗС України, зокрема Департамент консульської служби та Посольство України в Греції, негайно встановили особи українських моряків та підтримували контакт з їхніми родинами, грецькою компанією-судновласником та причетними сторонами для захисту і пошуку способів повернення українців.

"З тих пір тривала активна і наполеглива робота української сторони з усіма причетними інституціями та сторонами. Наразі ми раді повідомити, що ці зусилля завершилися позитивним результатом. Четверо наших громадян уже залишили територію Ірану", — розповів Тихий.

Наразі українські моряки перебувають у безпеці разом зі своїми родинами. Стан їхнього здоров'я охарактеризували як задовільний.

"Ми вдячні колегам-дипломатам країн-партнерів, представникам компанії-судновласника та всім, хто долучився до повернення наших моряків. Це незмінний принцип української дипломатичної служби: Україна не залишає своїх людей", — додав Тихий.

Нагадуємо, президент Володимир Зеленський повідомив про підготовку нових ударів по росії за її затягування війни та обстріли української території.

Читати всі новини