Сербія та Греція доєднались до фонду української культурної — Мінкульт

Фото: згенеровано ШІ

Сербія та Греція долучилися до фінансування Фонду відновлення української культурної спадщини.

Про це в ефірі телеканалу "Ми — Україна" заявила міністерка культури України Тетяна Бережна.

"Як віцепрем'єрка з гуманітарної політики, а також міністерка культури, ми зініціювали, щоб у Фонд відновлення української культурної спадщини наші партнери продовжували долучати і додавати свої внески. Ми розповідали їм про те, що відбулося нещодавно в Києві, в столиці, під час атаки на Киво-Печерську лавру, на кіностудію Довженка, і всіляко наголошували, що росіяни намагаються зруйнувати нашу культурну спадщину для того, щоб намагатись зруйнувати нашу українську ідентичність", — розповіла вона.

За її словами, гуманітарний та культурний блок є одним із п'ятиключових Конференції з відновлення України.

Наразі у фонді налічується майже 5 млн євро. Ці кошти планують спрямувати на відновлення музеї Марії Примаченко, реконструкцію Мистецького арсеналу та Чернігівської бібліотеки.

Водночас для повноцінного запуску роботи фонду необхідно залучити близько 15 млн євро. За словами міністерки, до кінця року Україна працюватиме над залучення необхідного фінансування.

Також сьогодні під час конференції очікується оголошення нових угод у культурній сфері на суму близько 3 млн євро, а також домовленостей щодо проєктів у соціальній та освітній сферах.

Нагадуємо, Україна та Литва підписали Спільну декларацію щодо посилення співпраці у сфері енергетичної стійкості та відновлення, у межах якої Вільнюс надасть 4 млн євро для посилення енергонезалежності українських шкіл та лікарень.

Читати всі новини