Служба безпеки у різних регіонах України затримала вісьмох прокремлівських агітаторів, які підтримували збройну агресію росії, закликали до збільшення інтенсивності обстрілів України, а також виправдовували воєнні злочини росіян.
Про це повідомили в СБУ.
У Києві кіберфахівці затримали інкасатора охоронної компанії, який поширював фейки про ЗСУ та закликав до захоплення України у телеграм-каналах. Крім цього, під час робочих поїздок він приховано фотографував блокпости та мобільні групи ТЦК, позначав їхні геолокації, а потім надсилав їх через месенджер із закликами до зриву мобілізації.
У Сумах про підозру повідомили адміністратору телеграм-каналів, який вихваляв бойовиків збройних угруповань рф за регулярні обстріли обласного центру. Крім цього, блогер закликав росіян вдарити по Україні ядерною ракетою "Сармат".
У Дніпрі правоохоронці викрили учасницю підпільного осередку фейкового "народовладдя", яка закликала до державного перевороту в Україні та заперечувала воєнні злочини російських окупантів. Задокументовано, як фігурантка публікувала ворожий контент на власних сторінках у фейсбуці та тік-тоці із загальною аудиторією майже 8000 користувачів.
Також затримано мешканця Кривого Рогу, який у телеграм-чатах закликав росію атакувати Київ ядерною зброєю.
На Чернігівщині військова контррозвідка СБУ та ДБР викрили мобілізованого, який під час розмов з колегами по службі заперечував факт повномасштабної агресії рф проти України. За показами свідків, фігурант регулярно висловлювався на підтримку кремлівського режиму та виправдовував воєнні злочини росіян. Правоохоронці затримали його у Полтаві, куди той втік із військової частини після проходження підготовки у навчальному центрі.
У Житомирській області кіберфахівці СБУ викрили двох безробітних, які також вихваляли кремлівський режим та збройні угруповання рф у телеграмі. Задокументовано, як один із них виправдовував воєнні злочини росіян у Бучі, а інший — закликав до збільшення ударів по позиціях Сил оборони керованими авіабомбами.
На Одещині СБУ затримала агітатора, який закликав ворог до захоплення регіону та його "приєднання" до складу рф. Для поширення російської пропаганди фігурант брав участь в онлайн-ефірах, які транслювали у тік-тоці з росії.
Лінгвістичні експертизи СБУ підтвердили факти інформаційно-підривної діяльності фігурантів в інтересах рф.
Наразі їм повідомили про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади).
- ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період).
- ч. 1 ст. 161 (умисні дій, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності).
- ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану).
- ст. 436 (пропаганда війни).
- ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).
Зловмисникам загрожує до 10 років ув'язнення.
Нагадуємо, правоохоронці затримали двох агентів ФСБ, які готували підрив однієї з адміністративних будівель у Києві, після чого планували втекти до росії.