Президент Володимир Зеленський повідомив про завершення 76-го обміну полоненими, у рамках якого додому повернулися 160 військових. Усі вони перебували в російській неволі ще з 2022 року.
Серед звільнених — військовослужбовці ЗСУ, Державної спеціальної служби транспорту, нацгвардійці та прикордонники, які воювали в Маріуполі та на "Азовсталі", на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.
"Дякую всій нашій команді, яка щодня працює над поверненням наших людей. Особлива вдячність усім нашим підрозділам, які на передовій поповнюють обмінний фонд для України та своєю сміливістю забезпечують нам можливість повертати людей. Памʼятаємо про всіх, хто в неволі. Перевіряємо по кожному прізвищу. Усіх маємо повернути – і військових, і цивільних", — заявив Зеленський.
Як повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, серед звільнених 115 оборонців Маріуполя. Серед звільнених військовослужбовців є солдати, сержанти та 58 офіцерів.
Наймолодшому звільненому захисникові виповнилося 26 років, найстаршому — 66.
Усі вони пройдуть медичний огляд, отримають необхідне лікування, грошові виплати, документи та пройдуть реабілітацію для повернення до суспільства після тривалої ізоляції у російському полоні.
Загалом за період діяльності Коордштабу, з полону вдалося повернути 9606 військових та цивільних.
"Висловлюємо щиру вдячність Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за важливе посередництво та сприяння в організації обміну. Дякуємо також усім державним структурам, організаціям і фахівцям, які щодня працюють заради повернення наших громадян додому", — додали в штабі.
Нагадуємо, СБУ уразили два російських судна проєкту 15310 "Волга" та "Вятка" та засоби ППО під час спецоперації в тимчасово окупованій Керчі.