Міненерго вперше придбало ОВДП за кошти фінансового резерву — Шмигаль

Інвестування фінансового резерву в ОВДП дозволить захистити кошти від інфляції

Фото: Денис Шмигаль / тг

Міністерство енергетики України вперше за майже 20 років придбало облігації внутрішньої державної позики за кошти фінансового резерву.

Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль.

Майже 400 млн гривень вже інвестували у державні цінні папери, а загалом у 2026 році обсяг таких інвестицій становитиме близько 785 млн гривень. У майбутньому кошти спрямують на фінансування робіт зі зняття з експлуатації ядерних установок.

Придбання ОВДП стало першим кроком у запровадженні передбаченого законодавством механізму управління коштами фінансового резерву, який формується коштом щомісячних внесків АТ "НАЕК «Енергоатом»" у розмірі 65,4 млн гривень. Водночас тривалий час кошти резерву фактично не залучали до фінансових інструментів збереження вартості, через що вони суттєво втратили свою реальну вартість.

"Інвестування фінансового резерву в ОВДП дозволить захистити кошти від інфляції, зберегти їхню купівельну спроможність та забезпечити додаткове наповнення резерву за рахунок доходу від державних цінних паперів", — розповів Шмигаль.

Також він наголосив, що Україна послідовно формує систему фінансового забезпечення майбутнього зняття з експлуатації ядерних установок відповідно до міжнародних зобов’язань та світових практик.

За словами міністра, інвестування коштів фінансового резерву в облігації внутрішньої державної позики є надійним інструментом управління державними ресурсами. Також це сприятиме зміцненню фінансової стійкості системи ядерної безпеки України та підвищить спроможність держави виконувати зобов’язання у сфері ядерної та радіаційної безпеки.

Нагадуємо, росіяни масово публікують фейкові статті, аби спотворити інформацію у світових пошукових системах та програмах штучного інтелекту.

Читати всі новини