Кір Стармер оголосив про відставку з посади прем'єр-міністра Британії

Також він залишить посаду лідера Лейбористської партії

Фото: скрін з відео

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що залишає посаду очільника британського уряду та лідера Лейбористської партії.

Про це пишуть видання BBC, Sky News і The Guardian.

Стармер зазначив, що "з повагою" сприймає думку, що не є найкращою кандидатурою, аби очолити партію під час наступних виборів.

"Питання, яке зараз ставить перед собою моя партія, полягає в тому, чи маю я найкращі можливості очолити її на наступних загальних виборах. Я чув відповідь партії на це питання, і сприймаю її з повагою", — заявив він.

Згідно з даними, Стартмер вже повідомив короля Великої Британії Чарльза III про свою відставку у телефонній розмові. Також він звернувся до Національного виконавчого комітету Лейбористської партії з проханням розробити графік, згідно з яким висування кандидатур на посаду лідера розпочнеться 9 липня та завершиться до літніх канікул, 16 липня. У такому випадку нового лідера призначать вже до повернення парламенту у вересні.

Як пишуть медіа, перед тим, як оголосити свою відставку, Стармер заявив, що успадкував Лейбористську партію "політично, фінансово та морально банкрутною". 

Крім цього, Стармер заявив, що після звільнення приділятиме більше часу "найважливішій роботі".

"Бути найкращим чоловіком, якого я можу собі дозволити, для моєї фантастичної дружини Вік, яка була опорою поруч зі мною і в хороші, і в погані часи. І бути найкращим татом для моїх прекрасних дітей, які є моєю гордістю та радістю", — підсумував прем'єр-міністр.

Ймовірно, наступнком Стармера у Лейбористській партії розглядають 56-річного Енді Бернема, колишнього мера Великого Манчестера.

Стармер офіційно очолив уряд Великої Британії у липні 2024 року після перемоги у парламентських виборах.

Нагадуємо, вночі росія атакувала Україну балістикою та ударними безпілотниками, внаслідок чого є влучання на шести локаціях.

Читати всі новини